Την πιο ευρεία σε σκορ νίκη της φετινής σεζόν πέτυχε η ομάδα μας που συνέτριψε με 6-1 τον ουραγό της βαθμολογίας Φωστήρα Καισαριανής.

Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο μέρος, όπου ο Κεραυνός παρουσίασε το καλό του πρόσωπο, πέτυχε τέσσερα γκολ και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό του.

Στο 4′ ο Μακρής από τα 11 βήματα σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Αλλά δύο λεπτά μετά ο Μπαρμπούδης με ένα εντυπωσιακό βολέ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ. Στο 8′ ο Κουτάκος με συρτό δεξί σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.

Στο 25′ ο Μακρής με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και πέντε λεπτά αργότερα ο Παλάι σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι των φιλοξενουμένων.

Στο 37′ ο Κυριάκος με γυριστό σουτ από πλάγια θέση έγραψε το 4-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Παλάι με αριστερό εξαιρετικό τελείωμα (49′) και ο Μακρής με σουτ από κοντά (73′) έφτασαν το σκορ στο 6-0.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 87′ με τον Παρμακσιτσιάν. Να σημειώσουμε ότι ο Φωστήρας αγωνίστηκε στο πρώτο μέρος με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς δεν διάθετε στο ρόστερ του τον απαιτούμενο αριθμό νεαρών ποδοσφαιριστών που θα πρέπει να αγωνίζονται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ, μέχρι τη λήξη του 1ου ημιχρόνου.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παναγιώτης Δουγιέκος): Φραντζέσκος, Μαλαματίνης (51′ Φανός Αλ.), Φανός Χ. (46′ Γκανέτσος), Ζησόπουλος, Κυριάκος, Μπαρμπούδης (66′ Μυρτσιώτης), Κωτσιόπουλος, Κουτάκος, Μακρής, Παλάι Ντ., Μπάσο (51′ Χρας).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ: Ρόκος, Αρουτουνιάν, Παρμακσιτσιάν, Φουντζούλας, Φονιάς, Αυγερόπουλος, Πάιρας, Μουρίκης, Μπάρλος (63′ Μπαλούρδος), Ζαχαρίου, 46′ Φωτάκης.