Ακόμα μία εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας που συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις των τελευταίων αγώνων.

Αυτή τη φορά ο Κεραυνός επικράτησε του Κρόνου Αθηνών με 4-1 στο γήπεδο της Αλεπότρυπας και βρέθηκε σε απόσταση τριών βαθμών από την 4η θέση, η οποία οδηγεί σε διαδικασία μπαράζ.

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, είχαμε τον έλεγχο του αγώνα και τα γκολ δεν άργησαν.

Στο 14’ ο Χάρης Φανός άνοιξε το σκορ και τρία λεπτά μετά ο Μπάσο διπλασίασε τα τέρματα.

Στο 32′ ο Παλάι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Με την έναρξη του β’ μέρους ο Κρόνος μείωσε με τον Ντιντιφά, αλλά στο 77’ ο Κυριάκος με εύστοχη εκτέλεσε πέναλτι «κλείδωσε» το τρίποντο και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ (Θεόδωρος Τάμπας): Αλεξανδρής, Γκάνιας, Μπαλτσαβιάς, Σαμαράι, Σπανός, Ντιντιφάς, Κουμριά (58’ Λιάνι), Σολίς, Καλλάι, Παπανικολάου, Κάγκας (64’ Τσιάτσιος).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παναγιώτης Δουγιέκος): Φραντζέσκος, Κουτάκος (87’ Κουλουρίδης), Φανός Χ., Φανός Αλ., Κυριάκος, Μπαρμπούδης (70’ Μαλαματίνης), Παλάι Ντ., Γκανέτσος (48’ Κρομμύδας), Μακρής, Γερολυμάτος, Μπάσο (60’ Χρας).